Vidinio trenerio GEMBA standartas UAB „Kitron“


UAB „KITRON“

Darbuotojų skaičius: 457

Patirtimi dalinasi: Aušra Antanavičienė, UAB „Kitron“ personalo vadovė

 

„Iš kitų vadovų ir darbuotojų sulaukdavau pastabų, kad kaip Personalo vadovė turėčiau dažniau lankytis gamyboje. GEMBA standartas ir jo grafiko laikymasis suteikė man labai gerą priežastį dažniau eiti į gamybą“.

 

Kaip prasidėjo Tavo kelias į LEAN?

Su LEAN susidūriau prieš 8 metus, kai dirbau danų kapitalo įmonėje –  drabužių ir baldų detalių gamyboje.

 

LEAN sistema patiko tuo, kad ji yra paprasta. Darbuotojai, neturėdami daug teorinių žinių apie LEAN, greitai supranta įrankių logiką. O pradėję praktikuoti, randa tiek daug patobulinimų ir  patys nesupranta, kaip iki šiol galėjo gyventi be jų. Būtent tai įkvėpė ir mane.

 

Tai nėra vien gamybos valdymo sistema – tai yra organizacijos kultūra, grįsta atskaitomybe ir pasitikėjimu tarp darbuotojų ir vadovų. Kai sudalyvavome 2013 metų KATA TRENERIO programoje, supratau, kad kasdienės veiklos valdymas yra ta trūkstama grandis, kuri gali padaryti labai didelį pokytį įmonėje.

 

Ką pradėjai matyti GEMBOJE?

Kaip personalo žmogus, pradėjau matyti kasdienės veiklos bendravimo spragas. Trečio lygio susirinkime girdi apie vienus veiksmus, o jau iki pirmo lygio veiksmai nenueina. Pastebiu, kokius atvirus klausimus naudoja vadovai, įtraukdami komandas į šiandienos tikslo siekimą, kiek veiksmų ir patobulinimų gimsta per dieną ir pan. Bendradarbiavimo, komunikacijos tobulinimas yra mano sritis ir man su tuo lengviausia dirbti.

 

Proceso rodikliai man buvo nauja sritis. Tačiau kai gavome GEMBA standartą, kuriame eilės tvarka sudėtas rodiklių ir PDCA veiksmų nagrinėjimas, pasitelkiant atvirus klausimus, tapo žymiai aiškiau. Tuomet lengva atsekti seką, kaip tas rodiklis siejasi su kitais rodikliais, kokią jisai vertę neša kolektyvui, ar jis yra prasmingas, ar žmonės supranta, kokią įtaką jis daro, kaip jis yra matuojamas, iš kur jis atsiranda.

 

Pamatėme, kad yra spragos rodikliuose ir PDCA veiksmuose.

 

 

LEAN IR SVAJONĖS 2016:

Kasdienė veiklos disciplina yra didžiulis asmeninis laimėjimas kiekvienam „Kitron“ vadovui.  Dabar kartu su Laura Gerrits mokome mūsų kolegas Norvegijoje ir Švedijoje, kaip susikurti, palaikyti ir tobulinti discipliną – tai yra nepaprastas įvertinimas „Kitron“ grupės mastu. Personalo valdymo funkcija pradėjo nešti didelę pridėtinę vertę verslui. O tai mano profesinės svajonės išsipildymas.