Shiro Yamasaki

Jo Ekselencija Japonijos nepaprastasis ir įgaliotasis Ambasadorius Lietuvoje

Prieš paskiriant į Lietuvą Shiro Yamasaki dirbo vyriausybės atstovu Tokijo adminstracijoje.

Shiro Yamasaki savo darbinę veiklą pradėjo 1978 m. Sveikatos ir gerovės ministerijoje, o 1987 – 1991 m. dirbo JETRO (Japan External Trade Organization), Niujorke, kur buvo atsakingas už prekybos tarp Japonijos ir JAV skatinimą farmacijos ir gyvybės mokslų srityse.

Grįžęs į Japoniją Shiro Yamasaki beveik 10 metų kūrė naują vyresnio amžiaus žmonių priežiūros ir draudimo sistemą, kuri buvo įdiegta 2000 metais. Šios, tarptautiniu mastu aukštai vertinamos sistemos dėka apie 5 milijonai Japonijos pagyvenusių žmonių gauna integruotas sveikatos priežiūros ir socialines paslaugas.

Nuo 2000 metų Shiro Yamasaki buvo atsakingas už visos Japonijos ekonominės politikos valdymą, o 2008-2009 metų krizės metu buvo atsakingas už priemones, skirtas šiai krizei įveikti, pvz. pagalbos programą Japan Airlines kompanijai ir kt.

2011 metais, kilus 9,1 balo žemės drebėjimui ir cunamiui, įvyko branduolinė avarija Fukušimoje. Tuo metu Shiro Yamasaki dirbo Japonijos Ministro Pirmininko vykdančiuoju sekretoriumi ir kartu su Premjeru koordinavo vyriausybės veiklą.

Nuo 2012 metų Shiro Yamasaki buvo atsakingas už regionų, kuriuose mažėjo gyventojų skaičius, vystymą.